Exhibition design

طراحی غرفه نمایشگاه

طراحی غرفه ایجاد تصویر ذهنی خلاق یک طراح جهت فضا سازی ،طراحی سازه و دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی، با استفاده از نرم افزار های تخصصی است.

در واقع طراح غرفه وظیفه ی طراحی و اندازه گزاری سازه ی موقت خلاق بر اساس برندینگ ،محصولات و خدمات شرکت کننده در نمایشگاه را بر عهده دارد.


پس از نگاهی به نمونه‌کارهای غرفه سازی کبیرسازان، با ما همراه باشید که به همه‌ی سوالات شما در این صفحه پاسخ دهیم. تمامی برندهای مطرح برای شروع فرآیند حضور در نمایشگاه جلسات متعددی برگزار می کنند تا تشخیص دهند با توجه به زمان‌بندی، رقبا، خلاقیت، نوع کالا و یا خدماتی که اکنون در نمایشگاه ارائه می دهند با چه تصویری در نمایشگاه شرکت کنند.

امتیاز این صفحه :
میانگین امتیاز 4.7 / 5 – تعداد رای 8

اصول طراحی غرفه نمایشگاه

از آغاز طراحی دستی بدون نرم‌افزار، تکمیل ایده های طراحی و مدل‌سازی با نرم‌افزارهای تخصصی می‌بایست اصول را رعایت کرد. هر مکان نمایشگاهی با توجه به موقعیت و بررسی‌های ایمنی انجام شده و نظارت‌های انجام شده دستورالعمل‌های مشخصی جهت طراحی فضاهای نمایشگاه و طراحی غرفه داشته که با رجوع به آن میتوان با استفاده از ضوابط و شرایط اصولی طراحی را آغاز کرد.

مثال: حداقل فاصله ستون گزاری زیر کتیبه های طراحی شده چند متر است؟ و یا برای ایستایی دیواره های بالای 5 متر چه ابعاد باکس و یا نگهدارنده ای باید طراحی کرد؟ و در مجموع آیا از نکات مهم و استانداردهای طراحی غرفه اطلاع دارید؟

غرفه سازی در نمایشگاه های اروپا با طراحی شرکت سرو نیرو

قرارداد طراحی غرفه

قرارداد فی‌مابین شخص و یا شرکت طراح غرفه و مشارکت کننده نمایشگاه می‌باشد، طراح غرفه می تواند حقیقی یا حقوقی باشد مانند شرکت طراحی غرفه کبیرسازان.
در این قرارداد می‌بایست زمان‌بندی مناسب جهت طراحی تا قبل از افتتاحیه نمایشگاه مورد نظر مشخص شود، ایده و نظر کارفرما با توجه به فرمت فرم سفارش طراحی غرفه به دقت ارائه شود.
فایل های با کیفیت لوگو، کاتالوگ و بروشور برای واحد طراحی ارسال شود در این چهارچوب می‌توان مسئولیت‌ها و خسارات به شکل دقیق مشخص شود تا در صورت عدم اجرای تعهدات هر کدام از طرفین قرارداد قابل پیگیری
باشد.

خاص ترین نمونه های طراحی غرفه
نمونه طراحی غرفه منحنی نمایشگاهی کبیرسازان

روش های طراحی غرفه نمایشگاهی

روش اول: طراحی غرفه اکونومی 

طراحان غرفه نمایشگاهی اصولا با نرم افزار های مرتبط که مهمترین آن ها 3dmax می باشد پس از طراحی پلان (جانمایی غرفه) بنای غرفه با توجه به ترکیبی از نظر مشتری (سلیقه) همچنین دید کارشناسی طراح غرفه نمایشگاهی مدل سازی می شود. 

طراحی غرفه اکونومی ساده ترین روش طراحی غرفه است و در اصطلاح  طراحان غرفه کف و دیواره با دیزاین خاص دیواره ها و حداقل سازه و تجهیزات مدل سازی می کنند. اگر برایتان سوال است که چگونه طراح غرفه شویم، مقاله لینک شده را مطالعه کنید.

روش دوم: طراحی غرفه مدرن نمایشگاهی 

طراحی غرفه نمایشگاه مدرن شاخص های متفاوتی دارد امروزه طراحی با سازه های شکسته استفاده از باکس های تو در تو استفاده تجهیزات مدرن استفاده از نور پردازی های ویژه از مواردی است که در این غالب استفاده می گردد.
 
در روش طراحی غرفه مدرن اصولا از قالب رنگی سفید یا مشکی و یا طوسی با استفاده از لاین نور و ترکیب کمی از رنگ های سازمانی شرکت ها مدل سازی می کنند.
یکی دیگر از مواردی که می بایست رعایت شود استفاده از وینیل های مدرن و سی ان سی شکسته در طراحی غرفه است.
طراحی غرفه نمایشگاهی رسانا
نمونه طراحی غرفه منحنی نمایشگاهی کبیرسازان

روش سوم: طراحی غرفه کلاسیک

طراحی غرفه کلاسیک برای افرادی صورت می گیرد که در انتخاب تجهیزات و دکور دفتری و منزل خود از کلاسیکال متریال و کلاسیکال دیزاین استفاده کرده اند.
دسته ای از مشتریان علاقه زیادی به سازه های کلاسیک استفاده از نور پردازی کلاسیک در طراحی غرفه مانند لوستر های کلاسیک ستون های رومی و کلاسیک و چراغ های دیواری کلاسیک داشته و این قالب سلیقه را با انتقال به طراح شرکت غرفه سازی انتخاب می‌کنند.

اصولا طراحان غرفه های نمایشگاهی با استفاده از طراحی مینیمال و کلاسیک مراحل مدل سازی غرفه شرکت ها را پیش میبرند از آن جایی که طراحی غرفه های کلاسیک بسیار زمانبر و هزینه بر می باشد گروه خاصی این روش طراحی را می‌پسندند.

توضیحاتی کوتاه از مراحل ساخت غرفه پس از انتخاب طرح غرفه

با شروع مرحله ی مهم نجاری غرفه نقاشی غرفه آغاز می شود.

ساخت رنگ رطوبت دهی به بتونه و شروع بتونه کاری نقاشان ظریف کار تیم غرفه سازی کبیرسازان در مرحله اول تمامی دیواره ها با دقت سمباده کشی می شود تا تمامی پستی بلندی های دیواره های نئوپانی گرفته شود.

سپس تمامی درزها و فواصل غرفه بتونه کاری می شود وپس از چک کردن انجام بتونه دقیق توسط شرکت کبیر سازان و تایید آن به مدت ۵ ساعت باید منتظر ماند تا بتونه غرفه مورد نظر خشک شود

پس آن مرحله ی نقاشی غرفه آغاز می شود در این مرحله از غرفه دار محترم که فرآیند غرفه سازی خود را به تیم کبیر سازان سپرده می خواهیم که با حضور در نمایشگاه تایید نجاری جانمایی سازه ها و و بتونه را به ما بدهند و با ساخت رنگ غرفه ی مورد نظر بر روی نئوپان تایید رنگ کتبا از مشتری گرفته می شود.

سپس نقاشی اصلی غرفه با دقت انجام می شود و در صورتی که  مواردی به غرفه اضافه شود در این مرحله صورت خواهد.

طراحی غرفه با نرم افزار 3dmax برای شرکت فراگام صنعت آریان

روشنایی غرفه چگونه تامین می شود؟

سپس غرفه تحویل برق کار گردیده که با سیم کشی بر اساس قوانین نمایشگاه  سوراخ خای هالوژن ها نصب لوستر نصب پریزهای برق  پرژکتور و هر گونه تجهیزات برقی انجام شود (لازم به ذکر است پس از تکمیل مرحله ی نقاشی هالوژن ها نصب می گردد)

در فضاهای لایت باکس به فراخور ابعاد لایت باکس  مهتابی داخل لایت نصب شده و با پیشرفت مرحله نقاشی بنر ها با کیفیت بک لیت توسط ناظر به نجار شرکت تحویل می گردد تا با جانمایی دقیق و دقت بیش از پیش نصب لایت باکس در این مرحله از غرفه سازی انجام پذیرد.

پس از نصب لایت باکس ها و نصب گرده ها مراحل نقاشی در این مبحث به تکمیل رسیده و با دقت ناظر لکه گیری ها انجام می شود.

پس از مرحله فوق غرفه گل آرایی و نظافت شده و نوشته های غرفه که در فرمت های پلکسی یونولیت استیکر می باشد توسط نصاب شرکت پیشرو کبیر سازان نصب می گردد.و غرفه با رضایت نامه از مشتری تحویل می گردد باشد که افتخار همکاری در زمینه غرفه سازی شرکت شما را داشته باشیم.

 

8 ایده ساده برای طراحی غرفه

1- تاثیر ارتفاع در نمایش برند

یکی از پارامترهایی که جذابیت طرح را بیش از پیش به نمایش می گذارد ارتفاع یا با بیان بهتر بیشترین ارتفاع مجاز در غرفه است. پیشنهاد میدیم برای آشنایی بیشتر با ارتفاع مجاز سالن های نمایشگاه اینجا کلیک کنید.

با شکوه طراحی کنید! تفاوت نمایش برند رو در دو ارتفاع 2 و 5 متر مقایسه کنید ، پس لازمه ی شروع طراحی سازه های بزرگ شناخت حداکثر ارتفاع مجاز سالن ها و میزان بودجه مشتری برای طراحی است.

طراحی غرفه نمایشگاهی شرکت یوتا توسط کبیرسازان
طراحی غرفه تتا یا تیم آلومینیوم توسط کبیرسازان

2- استفاده از تجهیزات صوتی و تصویری

ویژگی‌های دیداری و شنیداری یک غرفه نمایشگاهی، به جذابیت اون کمک زیادی می‌کند. استفاده از ال سی دی غرفه، مانیتور، استند های تاچ، ویدئو وال، تلوزیون شهری، تابلو روان، چلنیوم ها، باند های پخش صدا، میکروفن، ویدئو پروژکتور و … از جمله مواردی هستند که در طراحی فضاهای غرفه می توان به شکل اصولی با نیاز سنجی خواسته های مشتری از آن استفاده کرد، بنابراین حرفه ای باشید و در طراحی غرفه از جذابیتهای سمعی و بصری غافل نشوید. 

3- با نورپردازی متفاوت و جذاب دیده شوید

فرض کنید غرفه ای طراحی کرده اید با یک دیوار عریض و چند خط لاین نور و چلنیوم، با توجه به کم هزینه بودن این طرح، غرفه بسیار مینیمال و زیبا به نظر می رسد یا فرض کنید رنگ سازمانی شرکتی سفید و قرمز است حال شما می توانید تمامی غرفه را سفید کنید و رنگ دوم را با لاین نور قرمز نمایش دهید. پس استفاده از نورها و لوستر ها زیبایی طراحی شما را افزایشی چشم نواز خواهد داد.

 

4- معجزه ی استفاده از رنگ ها

دنیای زیبای رنگ ها, خلاقیت در رنگ آمیزی

دنیایی از رنگ ها در دستان شماست حالا قلم دیجیتال خودتون رو بردارید و هر رنگی که مایلید رو با گرافیک غرفه هم سو استفاده کنید. چه جذاب، چه میزان حق انتخاب و چه فرصت استثنایی جهت پرواز در دنیای طراحی غرفه. یک نکته، اکثر غرفه های نمایشگاه دارای یک رنگ خنثی هستند که با رنگ دوم و سوم دیزاین شده به عنوان نویسنده این مقاله پیشنهاد میدم رنگ پایه غرفه را طوسی، سفید، مشکی یا بسیار روشن یا تیره کار کنید حالا وقت استفاده از خطوط رنگی پاستیلی و جیغ هست البته این فقط یه پیشنهاد بود، شما باید نکات مهم در طراحی و انتخاب رنگ در غرفه سازی را رعایت نمایید.

5- گرافیک در طراحی

گرافیک، غرفه شما رو متفاوت خواهد کرد شمایی که حرفه‌ی طراحی غرفه را انتخاب کردید مشتری در دستان شماست وقتی به فوتوشاپ، گرافیک، چاپ و کاغذ دیواری و طراحی های آن مسلط هستید. حتی میتوانید یک دسته عکس ها که نمایش رنگی نزدیکی به غرفه دارند را انتخاب کنید و پس از قرارداد برای اجرای موضوع قرارداد ابعاد گرافیک غرفه را به گرافیست مشارکت کننده برای طراحی تحویل دهید.

6- تایپوگرافی و چاپ جذاب

من به عنوان صاحب برند در صنعت طراحی غرفه مایلم تا شعار سازمانی برند خودم با تایپوگرافی مدرن در جای جای غرفه برش و نصب شود فونت نوشته های غرفه خوانا باشند و لوگو شرکت با ضخامت خوبی روی کتیبه ها برش و نصب شود در نگاه طراحی هم تلاش کنید بهترین تایپوگرافی را در طرح غرفه به مشتری تقدیم کنید.

7- ارگانیک سازی در طراحی

یکی از عوامل بسیار جذاب در طراحی غرفه های نمایشگاهی الهام گرفتن از محیط و ارگانیک کردن سازه هاست، برای مثال برای ساخت غرفه از متریال ام دی اف و یا نئوپان استفاده می شود که قابل بازگشت به محیط زیست و استفاده چند باره است استفاده از گرین وال های زیبا چمن مصنوعی طرح چوب های جنگل و برگ آویز و حس زنده طبیعت بسیار طرح غرفه شما را متفاوت خواهد کرد. با در نظر گرفتن مقیاس طراحی فضای سبز در غرفه سازی طبیعت را در طراحی غرفه حس کنیم…

8- مینیمالیست باشید

سبک جذاب مینیمال غرفه را ساده، پویا، امروزی، بدون زرق و برق و با سازه های تک رنگ و حجیم طراحی می کند.

با توجه به تجربه ی ما مشتریان برندهای بزرگ و بین المللی در جست و جوی ساده سازی و رفت و آمد انرژی در فضاهی نمایشگاهی خود هستند، اون ها اعتقاد دارند نمایشگاه مکانی شلوغ و پر رفت و آمد است انسان ها میپسندند در غرفه های ساده تر وقت بیشتری را بگذارنند این مورد یکی از خواسته های مسئولین فروش و تبلیغات شرکت های سفارش دهنده طرح غرفه است.

شرکت غرفه سازی کبیرسازان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و ساخت غرفه نمایشگاهی مدرن آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد

برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت غرفه سازی نمایشگاهی با ما تماس بگیرید

هزینه طراحی غرفه و دیتیل اجرایی

آیا میتوان روی هنر و طراحی قیمت کذاری کرد؟ پاسخ با شماست بنده به شخصه با این موضوع مخالفم در حقیقت در هر صورت اگر بخواهیم قیمت گذاری کنیم سابقه طراح، کیفیت رندر خروجی، زمان‌بندی تحویل طرح، متراژ طرح، چینش کالاها و استفاده از جزییات در موضوع قیمت گذاری موثر خواهد بود.

اما در کل؛

 • برای طراحی از متری 50 ال 250 هزار تومان
 • برای دیتیل اجرایی از متری 10 الی 40 هزار تومان

قیمت ها متفاوت است. بیشتر شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی در صورتی که پروژه را با شما قرارداد ببندند هزینه طراحی را به عنوان گیفت از مبلغ کل کم می‌کنند. همچنین می توانید برای استعلام قیمت غرفه سازی اینجا کلیک کنید. طول و عرض تقریبی غرفه را وارد میکنید و در آخر قیمت کل را مشاهده می کنید. همچنین می توانید طراحی غرفه را با شرکت ما قرارداد ببندید و قیمت اجرا را از تمامی همکاران پس از پرداخت هزینه طراحی استعلام کنید ولی به خاطر داشته باشید که اصولا کیفیت طراحی شرکت ها به کیفیت ساخت غرفه نیز نزدیک است.

طراحی غرفه سبز کودایران توسط کبیرسازان
طراحی غرفه نمایشگاهی شرکت چاپازون

آیا می توان طرح شرکت دیگری را مدل سازی و اجرا کرد؟

طبق مصوبه سال 1400 انجمن غرفه سازان در قانون حمایت از طراحان غرفه هر گونه الگو برداری و کپی از طرح ها در صورت اثبات متری 700 هزار تومان جریمه داشته که شرکت متخلف در حین نمایشگاه موظف به پرداخت آن می باشد.

زیبایی غرفه در نمایشگاه

معیار زیبایی شناسی سلیقه ی عمومی است، در نمایشگاه برای ایجاد دکوراسیون چشم نواز می بایست به تجربه شرکت های طراحی غرفه توجه کرد. در حقیقت استدلال من از زیبایی غرفه رعایت تمامی موازین طراحی، ایجاد المان محصول یا کالا، استفاده از الگوهای طبیعی و ارتفاع هر چه بیشتر سازه هاست .
اما می توان گفت عموما شرکت های طراحی و اجرا گرید 1 نمایشگاه الحق و الانصاف حرفه ای عمل می کنند.

زیبایی طراحی غرفه برازنده شماست با ما در ارتباط باشید

انواع سازه ها در طراحی غرفه

 • سازه شیشه ای
 • سازه آهنی
 • سازه نئوپانی
 • سازه الوار
 • سازه آلومینیومی
 • سازه یونولیتی
 • سازه نوری

در گام اول راپید طراحی خود را بردارید پلان و خواسته های فرم سفارش مشتری را تصور کنید و تصمیم بگیرید از کدام دسته سازه های بالا در طراحی استفاده می کنید.

طراحی غرفه گروه آبادگران توسط کبیرسازان

فرمت طرح غرفه خروجی

اصولا فایل خروجی از نرم افزارهای ساخت غرفه را با کیفیت 300 دی پی آی و خروجی جی پی جی یا به صورت فایل برای مشتری ارسال می کنند اصولا هر چه میزان تراکم پیکسلی بیشتر باشد عکس خروجی دارای وضوح بالاتر و مشتری پسند تر خواهد بود.

نقش لوگو در طراحی غرفه

فکر کنید یک برند دارید چقدر برای انتخاب یا طراحی لوگو زمان می گذارید مسلما همواره در حال نظر سنجی در مورد لوگو بوده اید و حتی برای انخاب رنگ نقاط و ابعاد آن نظر دادید و بار ها جلسه گذاشته اید تا نهایی شود. یکی از موارد مهم در طراحی غرفه ایده‌یابی می باشد بنابراین اگر فایل لوگو را دارید تبریک میگم شما 30 درصد از مسیر رو طی کردید حتی فونت تایپوگرافی شکسته یا منحنی بودن لوگو بسیار به شما کمک می کند، حتی می توانید لوگو را شاخص کتیبه کنید یا کانتر ها را با سی ان سی لوگو بسازید.

کالا شما چیست چگونه از کالا در طراحی غرفه استفاده کنیم؟

فکر کنید صاحب برند آب معدنی هستید به بسته بندی دقت کنید دنیایی از ایده برای طراحی و مدل سازی را در ذهن خواهید داشت، آب معدنی منحنی است کتیبه یا کانتر منحنی ویترین با ظاهر کالا استفاده از کاغذ دیواری طرح آب معدنی این گونه ایده از کالا یا خدمات می تواند در طراحی غرفه کمک کننده باشد.

طراحی غرفه پلیمر فرآور توسط کبیرسازان

زمانبندی در طراحی

فرض کنید یک طراح حرفه ای غرفه هستید؛

 • برای ایده پردازی و اتد اولیه یک غرفه صد متری چقدر زمان نیاز دارید؟
 • برای برنامه ریزی در استفاده متریال چی؟
 • دور گیری فایل لوگو و تفکیک گرافیک غرفه با فتوشاپ چطور؟
 • حال اگر بخواهید چند اتد دستی طراحی کنید چقد زمان احتیاج دارید؟
 • برای مدل سازی کل کار پس از اتد اولیه ؟
 • حال برای متریال دهی رندرینگ و تنظیمات کامل خروجی چقدر زمان خواهد برد؟

تمامی این موارد را اشاره کردم تا بدانید فرآیند طراحی بسیار امر مهم ,حرفه ای و زمان بری است شاید باور نکنید ولی یک نفر از طراحان غرفه حرفه ای کبیرسازان این فرآیند را ظرف مدت نهایت دو ساعت انجام خواهند داد.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت غرفه سازی نمایشگاهی با ما تماس بگیرید

طراحی غرفه دیجیتال

چند سال پیش بیماری مهلک کرونا به جان مردم نازنین کشورمان افتاد در آن جا با از بین رفتن برگزاری نمایشگاه فرصت تبلیغات برندها از دست رفت آن زمان فرصت خوبی بود تا با طراحی غرفه دیجیتال و ساخت لینک و جانمایی کالا و رندرهایی به صورت فیلم 3 بعدی حداقل استفاده را از امکانات موجود کردیم و چالش ها را با خلاقیت تبدیل به فرصت نمودیم و طراحی غرفه دیجتال را آغاز نمودیم.

مهندس طراحی غرفه کیست؟

به شخصی اطلاق می شود که در رشته های معماری عمران و دکوراسیون یا مکانیک فارغ التحصیل شده اند و با گذراندن دوره های نرم‌افزار تخصصی و کارآموزی آماده گی طراحی تخصصی غرفه را به دست آورده اند.

طراحی غرفه نمایشگاهی شرکت آبادگران توسط تیم کبیرسازان

پیمانکار کیست؟

مشارکت کنندگان یا غرفه داران نمایشگاه پس از طراحی غرفه قرار داد ساخت غرفه را با شرکت غرفه سازی کبیرسازان منعقد می کنند.

غرفه داران و یا سفارش دهنده های طراحی غرفه چه کسانی هستند؟

به مجموعه اشخاص حقیقی یا حقوقی اطلاق می شود که در یک عنوان نمایشگاهی خاص شرکت می کنند و پس از پیش ثبت نام جانمایی را از ستاد دریافت می کنند و برای طراحی به شرکت طراحی غرفه می سپارند.

اطلاعات ورودی طراحی نمایشگاه با فرم

تمامی شرکت های طراحی غرفه دارای فرم سفارش غرفه می باشند که جزییاتی که نیاز به دانستن آن قبل از شروع فرآیند طراحی می باشند را از طریق این فرم به شرکت طراح غرفه انتقال می دهند.

به مطالب این صفحه امتیاز دهید

میانگین امتیاز 4.7 / 5 – تعداد رای 8

اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید تا بتوانیم با شما در ارتباط باشیم و غرفه ایده آل شما را به واقعیت تبدیل کنیم.

Call Now Button