KABIR KARSAN

نقش محافظ جان برق در ایمنی غرفه نمایشگاهی را جدی بگیرید

اصلاح-ضعف-نجاری-غرفه-با-نقاشی
25
September
2023
فهرست محتوا
اصلاح-ضعف-نجاری-غرفه-با-نقاشی
September 25, 2023

نقش محافظ جان برق در ایمنی غرفه نمایشگاهی را جدی بگیرید

محافظ جان برق دستگاهی است که دارای یک سوئیچ مکانیکی است و در غرفه سازی در زمان هایی که جریان نشتی برق از زمین وجود داشته باشد استفاده می گردد. محافظ جان برق به تنهایی می تواند جریان باقیمانده یک کیلو آمپری رانیز کنترل نماید.

در هنگام سیم کشی در غرفه سازی قوانینی وجود دارد که بیان می کند که دستگاه هایی که برای ایجاد روشنایی و اتصالات به برق استفاده می شود با کمک کلید محافظ جان برق کار می کنند و به خوبی از سیم کشی هایی که در غرفه سازی استفاده شده است محافظت می نماید.

این نوع محافظ های برق در برابرجریان اتصال های کوتاه نیز و اضافه بار هایی که ممکن است در جریان غرفه سازی نیز اتفاق بیفتد محافظت می نماید.   دستگاه هایی نیز مشابه این محافظ جان در غرفه سازی ها استفاده می شود که تنها مناسب جریان هایی با ولتاژ بالا و از مدار های سه فاز حفاظت می کند.

محافظ جان برق

عملکرد کلید محافظ جان در غرفه سازی چگونه است؟

کلید محافظ جان یکی از بهترین عملکرد ها را در هنگام ایجاد غرفه سازی و همچنین در استفاده در غرفه دارد.

عملکرد آن به گونه ای است که جریان هایی که از طریق مدار از سیم های برق در یک غرفه می گذرد با جریان هایی که از طریق سیم های برگشتی محافظ جان برق به یکدیگر متصل هستند، یکسان سازی می شوند.

اگر جریان سیم های برگشتی دچار اشکال شود این نوع محافظ جریان برق ایجاد شده در غرفه سازی را کاهش می دهد.

یک نکته بسیار مهم که در مورد کلید های محافظ جان در غرفه سازی وجود دارد

این است که این نوع محافظ که در غرفه های نمایشگاه استفاده شده است به صورت پیوسته تفاوتی که میان سیم های برق و نول وجود دارد را دریافت می نماید.

در هنگامیکه جریان برق مورد نظر از مقدار لازم در غرفه ها بیشتر نشود مدار مورد نظر توسط کلید محافظ جان قطع خواهد شد.

علاوه بر این یک کلید محافظ جان در غرفه سازی تنها وظیفه کنترل انرژی یا برق وارد شده به سیم ها را دارد و شامل انواع مختلفی از کلید های محافظ برای برق می شود. برای نمونه می توان به نوع 62 آمپر یا 32 آمپر نیز اشاره کرد.

کلید محافظ جان برق در غرفه سازی نمایشگاه چه کاربردی دارد؟

با استفاده از این نوع کلید هایی که برای غرفه سازی در یک نمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد می توانید به راحتی از دستگاه هایی که در غرفه وجود دارند محافظت انجام دهید و از خطر سوختگی این وسایل جلوگیری نمایید.

این نوع کلید محافظ جان در غرفه نمایشگاه یک راهکار بسیار ساده برای قطع کردن تمام لوازم برقی در نمایشگاه با برق اصلی است. علاوه بر این این نوع محافظ جان برق دارای یک چراغ نشانگر نیز هست که به شما زمان وجود اتصال برق برای استفاده در غرفه را نشان می دهد.

با وجود این کلید که به راحتی قابل خرید برای غرفه های بسیار خاص در نمایشگاه های بین المللی است می تواند از سیم کشی های اضافی و خیلی سخت جلوگیری نماید. علاوه بر این با وجود محافظ جان برق می توانید از نور هایی که در درون ویترین ها یا غرفه های درحال ساخت نیز محافظت نماید.

همچنین این کلید می تواند از لامپ هایی که در جریان کوتاه شدن سیم ها در درون ویترین ها قرار دارند نیز محافظت توسط این نوع کلید ها انجام می شود.

همچنین می توان در غرفه سازی هایی که برای نمایشگاه طراحی می شوند نیز از سوئیچ هایی برای کنترل جریان برق با کمک یک محافظ جان استفاده نمود.

کلید های محافظ جان در غرفه های نمایشگاهی چه مزایایی دارد؟

همانطور که انرژی برق یکی از ضروریات زندگی امروزی ماست ، این انرژی می تواند خطراتی نیز داشته باشد. با استفاده از محافظ جان برق می تواند از خطرات احتمالی در نمایشگاه های تجاری و بین المللی و غرفه سازی ها جلوگیری کرد.

این نوع کلید بعنوان یک قطع کننده از مدار عمل می کند و برای جلوگیری از خطرات آتش سوزی مثل محل ایجاد غرفه طراحی و ساخته شده است.

بهتر است بدانید وجود این محافظ جان برق می تواند مقدار انرژی الکتریکی که وارد مدار می شود را اندازه گیری کند و با وجود تشخیص اضافه بار آن را قطع نماید و از خطرات احتمالی جلوگیری نماید.

همچنین با اندازه گیری دقیق مقدار جریان وارد شده به مدار می تواند هنگام بروز خطا به درستی عمل نماید و با تشخیص آن انرژی الکتریکی را قطع نماید.

همچنین کلید محافظ جان در غرفه سازی می تواند خطرات برق گرفتگی در هنگام طراحی غرفه و ایجاد آتش گرفتگی در محل طراحی و نمایشگاه و هرگونه ایجاد خطرات احتمالی در این نوع فضا جلوگیری نماید.

چرا استفاده از کلید محافظ جان برق در غرفه نمایشگاه ضروری است؟

با پیشرفت تکنولوژی و استاندارد هایی که در غرفه سازی و نمایشگاه های بین المللی رعایت می شود وجود کلید های محافظ جان برق ضروری و الزامی است. در یک نمایشگاه داخلی و بین المللی چهار مکان باید حتما از این نوع کلید ها استفاده گردد.

اول از همه در نقاط ورودی که برق اصلی به داخل نمایشگاه انتقال پیدا کرده است، استفاده از کلید محافظ جان برق در این مناطق از خطر آتش سوزی، برق گرفتگی جلوگیری می کند. علاوه بر این تمام سوئیچ هایی که دارای پریز و کلید در یک غرفه نمایشگاه هستند نیز نیازمند محافظ جان برق هستند. بنابراین در این مکان ها نیز به کلید های محافظ نیاز است.

به طور کلی این کلیدها در مناطقی از غرفه قرار می گیرند که نیاز به خاموش و روشن شدن لامپ ها، مناطقی که ممکن است در غرفه یا کابل اصلی اتصال یافته به تمام غرفه ها نشتی الکتریکی وجود داشته باشد نیاز است. همچنین در غرفه هایی که مرطوب است یا ممکن است مرطوبیت وجود داشته باشد نیز کلید محافظ جان نیز موجود است.

 

انواع کلید های محافظ جان برق در غرفه سازی

این نوع کلید ها که در غرفه سازی مورد استفاده قرار می گیرد معمولا دونوع  هستند. نوع اول محافظ جان های تک فاز و نوع دوم محافظ جان های سه فاز و هرکدام از این کلید ها وظایف خاصی را برای کنترل برق در مدار الکترونیکی  بر عهده دارند.

هر کدام از این کلید های تک فاز و سه فاز محافظ جان به این صورت عمل می کنند که در هنگام مقایسه جریان های رفت و برگشت و هنگامیکه اختلاف در میان این جریان الکتریکی وجود داشته باشد. اتصال قطع خواهد شد که در مدارهای تک فاز با قدرت کمتری و در مدار های سه فاز با قدرت بیشتری این عمل انجام می شود.

بهتر است بدانید به طور معمول جریان رفت و برگشت در یک مدار الکترونیکی برابر است اما با ایجاد اختلاف باعث می شود کلید های محافظ جان برق جریان الکتریکی را قطع نماید.

نشتی هایی که در مدار الکترونیکی ایجاد می شود توسط کلید های کوچک مینیاتوری قابل تشخیص نیستند و تنها این کلید های محافظ جان هستند که می توانند اینگونه نشتی را تشخیص دهد و جریان الکترونیکی مدار را قطع نماید.

ویژگی کلید های محافظ جان برق در غرفه سازی نمایشگاه

کلید های محافظ جان که از نوع AC هستند برای مشخص کردن نشتی مناسب هستند. نوع دیگر این کلید های محافظ جان از نوع A هستند که جریان های مستقیم و دارای نشتی را اندازه گیری و تشخیص می دهند. نوع B نیز جریان هایی که دارای نشتی هستند و جریان های مستقیم پالسی را اندازه گیری می کنند.

سخن پایانی

ایمنی نقش کلیدی در هر صنعت ایفا می کند. در صنعت غرفه سازی نیز شما در وهله اول باید ایمنی افراد داخل غرفه را فراهم کنید. برای این منظور از محافظ جان برق استفاده کنید و از برق گرفتگی مصون بمانید. کبیرسازان پیشرو ذر طراحی و اجرا غرفه های نمایشگاهی همراه شماست.

به مطالب این صفحه امتیاز دهید

امتیاز خود را ثبت کنید

شغل نجاری و کارگاه نجاری اهمیت بسیاری در صنعت ساختمان دارند. نجاری مراحل ساخت اشیاء...
5 مارس, 2024
شغل نجاری و کارگاه نجاری اهمیت بسیاری در صنعت ساختمان دارند. نجاری مراحل ساخت اشیاء...
5 مارس, 2024
رنگ آمیزی یکی از مهم ترین بخش‌ های تعمیر و نوسازی غرفه های ساخته شده...
4 مارس, 2024
رنگ آمیزی یکی از مهم ترین بخش‌ های تعمیر و نوسازی غرفه های ساخته شده...
4 مارس, 2024
معمولاً غرفه ‌های نمایشگاهی فضاهایی هستند که افراد زیادی در آن ‌ها حضور دارند. اگر...
6 فوریه, 2024
معمولاً غرفه ‌های نمایشگاهی فضاهایی هستند که افراد زیادی در آن ‌ها حضور دارند. اگر...
6 فوریه, 2024
نمایشگاه های روسیه شهر مسکو قلب روسیه است و این باعث شده تا توجه ویژه...
3 فوریه, 2024
نمایشگاه های روسیه شهر مسکو قلب روسیه است و این باعث شده تا توجه ویژه...
3 فوریه, 2024
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button