KABIR KARSAN

غرفه نئوپانی

نئوپان1
26
June
2023
فهرست محتوا
نئوپان1
June 26, 2023

غرفه نئوپانی

غرفه نئوپانی یکی از انواع متریال ساخت غرفه نمایشگاه است که دست طراح را برای طراحی بسیار باز می گذارد. این سبک متریال در عین مقرون به صرفه بودن، حمل راحتی دارد.

وقتی از یک نمایشگاه دیدن می کنید، در اولین مواجهه با غرفه ها، جذب چه چیزی از آن ها خواهید شد؟  آیا شما جذب گردانندگان غرفه می شوید؟ قطعا اولین ویژگی که شما را به سمت یک غرفه حرکت می دهد، طراحی و دکوراسیون آن هست. به همین خاطر رقابت در عرصه تولید و ساخت غرفه های نو و بدیع زیاد است.

در ساخت غرفه نمایشگاهی از رنگ ها، ابزار آلات، مواد اولیه، طرح و سبک های متنوعی استفاده می شود. اگر در انتخاب هر یک از موارد گفته شده دقت بالایی داشته باشید قطعا غرفه شما بازدید کنندگان زیادی را جذب خواهد کرد.

در این مطلب ما قصد داریم شما را با انواع مدل های غرفه، مخصوصا غرفه نئوپانی بیشتر آشنا کنیم. برای آشنایی با غرفه نئوپانی و انواع مدل های دیگر غرفه، ادامه مطلب را همراه ما باشید.

اولین گام، طراحی نقشه غرفه

آیا هدفتان از ایجاد غرفه را مشخص کرده اید و می دانید که قصد دارید چه محصولی را ارائه دهید؟ اگر جوابتان به این پرسش مثبت است پس زمان آن رسیده که یک طرح ذهنی از غرفه نمایشگاهی خود داشته باشید. این طرح ذهنی را می توانید با متخصصان کبیرسازان در جریان بگذارید تا شما را در اجرای آن راهنمایی کنند.

این طرح ذهنی توسط متخصصان ساخت غرفه به یک نقشه طراحی شده، با ابعاد، رنگ و مدل مشخص تبدیل می شود. این نقشه به فضایی که کارفرما قصد دارد غرفه خود را بنا کند بستگی دارد. در مجموع غرفه ها انواع متفاوتی دارند که شامل خطی، دوبر، شبه جزیره ای، جزیره ای هستند.

شما می توانید با متریال نئوپان انواع سبک غرفه ها را احداث کنید و طرح های متفاوتی با این متریال ایجاد کنید.

برای غرفه جزیره ای باید بیشترین خلاقیت و هزینه را در نظر داشت. انتخاب نوع غرفه کاملا بستگی به نظر کارفرما و فضای مورد استفاده برای ساخت آن دارد. غرفه های خطی، دارای یک فضا هستند که از سه طرف بسته بوده و مسئول غرفه ارتباط مستقیم با بازدید کننده برقرار می کند.

غرفه دوبر از دو طرف بسته است، غرفه های شبه جزیره ای از یک طرف و غرفه جزیره ای از هیچ سمتی بسته نخواهند بود.

انتخاب طرح و نقشه غرفه ضروری است زیرا به کارفرما و مجموعه ای که قصد اجرای غرفه نمایشگاهی را دارند کمک می کند تا سریع تر درباره مواد اولیه مورد نیاز تصمیم بگیرند وپروژه را به اجرا در آورند.

هلدینگ کبیرسازان با بهترین مهندسان نقشه کشی و طراحان غرفه به شما کمک می کند تا بتوانید برای غرفه کسب و کارتان یک نقشه درجه یک طراحی کنید که خاص باشد.

مراحل ساخت غرفه نئوپانی

اولین مرحله در ساخت غرفه نئوپانی بعد از انتخاب طرح غرفه، این است که تصمیم بگیرید می خواهید غرفه شما چه نوعی باشد؟ بطور کل دو نوع سبک ساخت غرفه داریم که شامل از پیش ساخته و خود ساخته هستند. همانطور که از اسم آن ها مشخص است هر کدام روش های خاصی برای برپایی غرفه در نمایشگاه را دارند.

در غرفه های خود ساخته بیشترین استفاده از چوب، نئوپان، MDF و کنف می شود. معمولا با توجه به طرحی که برای غرفه در نظر گرفته می شود، این مواد در محیط نمایشگاه یا بیرون از آن به هم متصل و در روز های منتهی به شروع نمایشگاه به شکل پروژه نهایی پیاده سازی می شوند.

اما مدل های از پیش ساخته به این شکل نیستند. مدل های از پیش ساخته سه نوع دارند که شامل مدولار، ماکسیما و اسپیس فریم (space frame) هستند. این مدل از غرفه نمایشگاهی نسبت به غرفه های خود ساخته هزینه بالاتری دارند.

این غرفه ها برای مکان های باز ساخته می شوند بنابراین باید امکانات لازم برای رو به رو شدن با شرایط جوی نامطلوب را داشته باشند.

بعد از ساخت غرفه نمایشگاهی شما باید تدارکات لازم برای حضور بازدیدکنندگان را ببینید. بعد از اتمام مهلت نمایشگاه، باید غرفه ساخته شده را با همان ظرافت ابتدای کار، جمع آوری کرد. در مرحله آخر باید اجزاء غرفه را از هم جدا و بازیافت کنید.

بعضی از صاحبان کسب و کار، آن ها را برای نمایشگاه های بعدی نگهداری می کنند که یک ایده خلاقانه برای کاهش هزینه های غرفه سازی محسوب می شود.

 

متریال نئوپان برای ساخت غرفه چگونه است؟

نئوپان از خرده چوب های فشرده شده ساخته می شود که در صنایع به جای چوب های قدیمی و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. ورق نئوپانی، مناسب ترین ماده  از لحاظ قیمت برای ساخت سازه های چوبی محسوب می شود به همین خاطر برای ساخت غرفه ارزان نمایشگاهی بسیار کاربرد دارد.

نئوپان در ابعاد، کیفیت، طرح و رنگ های بسیاری وجود دارد که هر یک به شکل خاصی قابل استفاده هستند. در صنعت غرفه سازی برای مصارف داخلی غرفه که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار ندارد از ارزان ترین مدل آن استفاده می شود.

اما برای طراحی نمای بیرونی غرفه با توجه به سلیقه کارفرما از گزینه های مناسب تر و با کیفیت بالاتر نئوپان استفاده می شود تا بازدیدکننده را جذب غرفه و محصولات کند. در غرفه نئوپانی باید مراقب رطوبت و خیس شدن احتمالی نئوپان باشید.

همچنین نباید فشار و نیروی زیادی را بر قسمت های نئوپانی غرفه خود وارد کنید زیرا خطر شکستگی و به هم خوردن غرفه وجود دارد. عموما این متریال مناسب ساخت غرفه هایی که کالاهای سنگین صنعتی برای ارائه دارند، نیست.

 

چرا غرفه نئوپانی پرطرفدار است؟

غرفه نئوپانی پر طرفدار ترین نوع از غرفه هایی است که در نمایشگاه ها به اجرا در می آید. ساخت غرفه ارزان نمایشگاهی با نئوپان امکان پذیر است. صاحبان کسب و کار به دلایل زیادی غرفه خود را با نئوپان می سازند.

از مزایای غرفه نئوپانی می توان قیمت بسیار مناسب آن، ساخت و جمع آوری سریع، منعطف و شکل پذیر و تنوع بسیار در طرح و رنگ نام برد. علاوه بر آن متریال این غرفه ها به گونه ای است که می تواند به راحتی با طرح های مختلف هماهنگ شده و خروجی خوبی برایتان به ارمغان بیاورد.

جمع بندی

با گسترش تکنولوژی، هر سال شاهد مدل های جدید تری از غرفه ها در نمایشگاه های بین المللی هستیم. اگر شما به تنهایی یک غرفه را از صفر تا صد، طراحی و اجرا کنید احتمالا نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت و این به علت حضور رقیبانی است که از افراد متخصص در زمینه غرفه سازی کمک گرفته اند.

پس در دنیای امروز برای رشد و پیشرفت در هر شغلی نیاز به افراد متخصصی داریم که با تجربه و به روز باشند.

مجموعه کبیرسازان دارای متخصصان تحصیل کرده و کار بلد در زمینه غرفه سازی است.

متخصصان مجموعه ما با جدید ترین روش های ساخت غرفه در جهان آشنا هستند و به شما کمک می کنند تا مناسب ترین غرفه را برای کسب و کار خود در نمایشگاه به اجرا در آورید.

ساخت غرفه ارزان نمایشگاهی که بتواند بازدید کنندگان بسیاری را جذب کند و همچنین مسئولین غرفه در آن احساس راحتی داشته باشند، فقط با طرح و نقشه های متخصصین کبیرسازان ممکن است. یک بار تجربه مشورت با متخصصان مجموعه ما، دیدگاه شما را نسبت به غرفه نمایشگاهی تغییر می دهد.

به مطالب این صفحه امتیاز دهید

امتیاز خود را ثبت کنید

شغل نجاری و کارگاه نجاری اهمیت بسیاری در صنعت ساختمان دارند. نجاری مراحل ساخت اشیاء...
5 مارس, 2024
شغل نجاری و کارگاه نجاری اهمیت بسیاری در صنعت ساختمان دارند. نجاری مراحل ساخت اشیاء...
5 مارس, 2024
رنگ آمیزی یکی از مهم ترین بخش‌ های تعمیر و نوسازی غرفه های ساخته شده...
4 مارس, 2024
رنگ آمیزی یکی از مهم ترین بخش‌ های تعمیر و نوسازی غرفه های ساخته شده...
4 مارس, 2024
معمولاً غرفه ‌های نمایشگاهی فضاهایی هستند که افراد زیادی در آن ‌ها حضور دارند. اگر...
6 فوریه, 2024
معمولاً غرفه ‌های نمایشگاهی فضاهایی هستند که افراد زیادی در آن ‌ها حضور دارند. اگر...
6 فوریه, 2024
نمایشگاه های روسیه شهر مسکو قلب روسیه است و این باعث شده تا توجه ویژه...
3 فوریه, 2024
نمایشگاه های روسیه شهر مسکو قلب روسیه است و این باعث شده تا توجه ویژه...
3 فوریه, 2024
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button